Kaip stilingai įrengti svetainę. 9 patarimai, kurie tikrai pravers

Kažkas svetainėje leidžia vakarus su šeima, o kažkas mėgsta rengti nuotaikingus vakarėlius draugams. Bet kuriuo atveju svetainės dizainas privalo būti stilingas ir įsimenantis, juk tai visų namų interjero veidas. Šiandien prabangių baldų salono Ail Design specialistai patars kaip padaryti šią pagrindinę namų zoną kuo labiau efektinga.

1. Neįprastas kilimas

Kilimai ir kiliminės dangos ir vėl madoje. Dizaineriai šiuo metu aktyviai eksperementuoja su formomis, atspalviais, medžiagomis. Viena iš įdomių idėjų – originalus kilimas-konstruktorius. Tai kilimas pagal savo dizainą susidedantis iš atskirų dalių, panašiai kaip specialūs vaikiški kilimėliai (visiškai kitokio medžiagiškumo) su skaičiais ir kitomis figūromis.

Toks kilimas gali tapti ryškiu, spalvotu akcentu Lietuvoje mėgstamame neutraliame monochrominiame interjere. Kuo neįprastesni raštai ir spalvinė gama – tuo geriau.

2. Žaliuzės vietoje užuolaidų

Ne labiausiai paplitęs, tačiau itin šiolaikiškas ir funkcionalus sprendimas Jūsų svetainei. Svarbiausias privalumas lyginant su įprastomis užuolaidomis – šviesos reguliavimo galimybė. Tai ypatingai patogu, jei kambaryje yra nemažai technikos (televizorius, kompiuteris ir pan.) kurią dažnai reikia apsaugoti ir paslėpti nuo ryškios dienos saulės.

Žaliuzės puikiausiai tinka ir esant poreikiui vizualiai praplėsti erdvę.

3. Gero dizaino televizorius kaip interjero puošmena

Vietoje įprasto, standartinio televizoriaus su juodu rėmu galima pasirinkti vieną iš labai originalaus dizaino modelių esančiu šiuo metu rinkoje. Kai kurie iš jų yra kabinami ant sienos, o išjungti atrodo kaip pakabinti originalūs paveikslai. Tokiuose televizoriuose, išjungtame režime, galima pasirinkti vieną iš keletos siūlomų gražių užsklandų, kurios ir sudaro paveikslo efektą.

Stilinga svetainė

4. Paveikslai ir kiti meno objektai

Jie gali būti svarbiais interjero dekoravimo elementais – teikti tinkamą nuotaiką visai svetainės erdvei. Pasirinkimas priklauso tik nuo skonio. Klasikiniai meno objektai, šeimyniniai portretai, nuotraukos, modernūs abstraktūs paveikslai. Dažnai neutraliose interjeruose tokie elementai privalo tapti savotiškais šviesos žiburėliais paryškinančiais viską.

5. Baras

Baras – vienas iš geriausių bei funkcionaliausių būdų kambario zonavimui. Sumaniai įrengtas baras gali puikiai tarnauti kaip valgomojo zonos alternaltyva, darbo arba smagių pasisėdėjimų su draugais vieta. Tam kad papildomai išskirtumėte erdvę, panaudokite keletą pakabinamų virš baro šviestuvų.

6. Šilta ir jauki svetainė

Kai kurie namo, kad kailiai interjere – nelabai gero stiliaus ir kičo simbolis, tačiau čia viskas priklauso nuo tinkamo ir saikingo panaudojimo. Minkštas kailinis pledas ant sofos – interjero dekoro elementas galintis paversti aplinką svetainėje jaukesne ir šiltesne.

7. Ryškios detalės

Neutralų interjerą galima gerokai pagyvinti ryškiais aksesuarais. Tai gali būti kilimai, pagalvėlės, staleliai – viskas kas tik Jums prie širdies. Svarbu nepersistengti ir ryškias interjero detales į svetainę komponuoti palaipsniui, vieną po kitos, įvertinant išgaunamą rezultatą.

8. Daugiau žalumos

Ko gero pats greičiausias ir paprasčiausias būdas pagyvinti interjerą. Vienas arba keli vazonuose ant žemės pastatomi augalai ne tik atgaivina visą svetainę, bet ir atlieka svarbią drėgmės reguliavimo kambaryje funkciją.

9. Pakabinamas krėslas

Toks orignalus, neįprastas interjero elementas taps pačia populiariausia poilsio vieta namuose, tuo pačiu suteikdamas dizaineriško žavesio svetainei. Pakabinami krėslai ir hamakai dažnai asocijuojasi su kaimo sodybomis, o galvojant apie tokį baldą namuose lemiamu faktoriumi tampa reikiamos vietos stoka, tačiau jeigu erdvės turite pakankamai – veikite drąsiai. Pasirinkę tokį interjero elementą, svetainėje galėsite pasijusti tarsi leisdami vasaros vakarus gamtoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *