Nėra gėdingų ligų: pasirūpinkite savimi

Nors apie tam tikras ligas kalbėti ne visada yra jauku, tačiau kiekvienas medikas pripažins, kad gėdingų ligų tikrai nėra. Kiekvienam vyrui vertėtų susirūpinti prostata – laiku atliekamas profilaktinis tyrimas gali padėti išvengti rimtų susirgimų ir net ankstyvos mirties. Nors vyrai dažnai drovisi kalbėti apie prostatos problemas, tačiau būtent nuo to, ar prostata bus sveika, priklausys vyro lytinė potencija, šeimos gerovė ir net gyvenimo kokybė. Vis dėlto, dauguma vyrų sutinka pasitikrinti prostatą tik tuomet, kai juos įkalba moterys, tačiau vyrai ir patys turėtų rūpintis savo sveikata. Būtent dėl to, kad prostatos tyrimai atliekami per vėlai, ne visada yra galima pagelbėti ir nuo to nukenčia gyvenimo trukmė bei jo kokybė.

Ligų prevencijaProstata yra maždaug kaštono dydžio lytinė liauka, kurią vertėtų tikrintis kas metus. Vyrams nuo 50 iki 75 metų tyrimas su gydytojo siuntimu yra atliekamas nemokamai, o tuo atveju, jei vyro tėtis ar senelis yra sirgęs prostatos vėžiu, tyrimas nemokamai atliekamas nuo 45 metų. Nors didesnė rizika susirgti prostatos vėžiu vyresniame amžiuje, tačiau vis dažniau tenka pastebėti, kad šia liga suserga ir jaunesni vyrai. Prostatos vėžį gali lemti įvairūs veiksniai – fizinio aktyvumo trūkumas, riebaus maisto vartojimas, didelis gyvulinės kilmės produktų vartojimas, ir t.t. Į gydytoją verta kreiptis tuomet, jei nakties metu tenka dažnai šlapintis, šlapinantis jaučiamas skausmas, tai atlikti nėra paprasta, šlapimo srovė yra trūkinėjanti, skauda apatinę nugaros dalį ar dubenį. Pirmiausia vertėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kuris išrašys siuntimą atlikti kraujo tyrimą, ir, jei reikės, nusiųs pasidaryti biopsiją. Net ir tuo atveju, jei bus nustatytas prostatos vėžys, atminkite kad tai yra tik diagnozė, bet ne nuosprendis. Šiuolaikinė medicina leidžia užtikrinti sėkmingą gydymą, po kurio vėl jausitės žvalūs ir sveiki. Pasirūpinkite savo gyvenimo kokybe, ir kreipkitės į medikus laiku.

Moterims slapimo pusles uzdegimas pasitaiko dažniau nei vyrams – moterys iki penkiasdešimties metų amžiaus šlapimo pūslės uždegimu serga net tris kartus dažniau nei vyrai. Paprastai šiam susirgimui yra būdingas sunkumas šlapinantis, deginantis skausmas, dažnas noras šlapintis, ir t.t. Dažnais atvejais šį susirgimą nusprendžiama gydytis savarankiškai, tačiau medikai to tikrai nerekomenduoja daryti – ligos simptomai gali būti panašūs į kitų ligų simptomus, tad savarankiškai pasirinkti tinkamus vaistus paprasčiausiai bus neįmanoma. Visada rekomenduojama kreiptis į medikus, kurie galės atlikti reikalingą tyrimą, nustatyti, kas sukėlė ligos simptomus, ir taip pat bus paskiriamas tinkamiausias gydymas. Įsitikinsite patys, kad tyrimai gali būti atliekami tikrai labai greitai ir paprastai, tad netrukus jums gali būti paskirtas tinkamiausias gydymas. Nors gana dažnai yra manoma, kad visiškai išgydyti šlapimo pūslės uždegimą yra neįmanoma, ir ši liga nuolat pasikartos, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Šiandien gydytojų paskiriamas gydymas iš tiesų gali būti veiksmingas, tad tikrai neverta nerimauti, kad po kurio laiko tai gali vėl pasikartoti. Vis dėlto, reikėtų imtis tam tikrų prevencinių priemonių – rekomenduojama nenaudoti spermicidų ir diafragmų, o po lytinių santykių patartina nusišlapinti. Taip pat moterims gali būti naudinga gerti spanguolių sultis.

Nors apie įvairias ligas ne visada yra jauku kalbėti, tačiau visada yra svarbu pasirodyti gydytojui laiku. Dėl įvairių negalavimų neretais atvejais nukenčia gyvenimo kokybė, o o tikrai norėtųsi išvengti. Taigi, rūpinkitės savimi, ir visada į gydytoją kreipkitės kaip įmanoma greičiau – tai padės išvengti įvairių rimtų susirgimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *