Kitų metų planas – rąstinis namas

Iš pradžių domitės, kokios yra rastiniu namu kainos, jas sužinoję, siekiate namą pastatyti. Ieškote darbuotojų, medžiagų. Tačiau jeigu niekas iš pažįstamų nėra statęs rąstinuko, galbūt taip ir nesužinosite kai kurių labai aktualių bei svarbių aspektų apie šio namo statybą. Susipažinkite iš pirmų lūpų – ko mes nežinojome, ir ką sužinojome, kai jau pastatėme rąstintį namą.

Kaip skaičiuoti kainą

Rastiniu namu kainosKažkodėl visi namus statantys žmonės įkliūva į tokias pinkles ir vis niekaip pilnai nesusiskaičiuoja, kiek kainuoja namo statybos. Tačiau juk kažkokia formulė turi būti? Verta statybą skaidyti į tam tikrus etapus, nes taip galėsite lengviau suvokti, kokią pinigų sumą reikia turėti. Pirmiausia reikia skaičiuoti, kiek kainuos pati namo konstrukcija, tai yra, visa gamyba ir montavimas. Tuomet reikia skaičiuoti, kiek kainuos stogas, kartu su apšiltinimu. Namo apšiltinimas bus labai svarbi užduotis, nes dabar rąstiniams namams tiesiog taikomos ypatingos sąlygos ir būtina užtikrinti visišką termoizoliaciją.

Kas nulems sėkmę

Taigi, jeigu statysite rąstinį namą, turės būti dalykai, kurie nulems jūsų namo kokybę ir tai, ar vėliau gailėsitės dėl tokio savo pasirinkimo, ar džiaugsitės. Vienas iš dalykų, kuris nulems sėkmę arba nesėkmę, bus tai, kokią įmonę pasirinksite savo statybai. Jeigu pats nesate statybų žmogus, net negalvokite, kad eisite ir pats pastatysite vien dėl to, kad neva su rąstais smagiau dirbti. Vis tiek jums reikia gerų statybininkų, nes jeigu jų nepasirinksite, jūsų namas bus kaip antrojo paršelio iš pasakos „trys paršeliai“. Taip pat turėsite būti tikri, kad namui yra išlieti tikrai geri pamatai. Tai irgi labai svarbi konstrukcinė namo dalis, nulemianti stabilumą, drėgmės pasiskirstymą, ilgaamžiškumą. Galiausiai, reikės, kad stogą dengtų profesionalūs stogdengiai. Jeigu kas nors negerai nutiks su pačiu namo karkasu, tikėtina, gyvenimo eigoje ir patys užlopysite kokią skylę. Tačiau jeigu kils problemų su stogu, teks kentėti ant galvos kapsintį vandenį ar šlampančius daiktus palėpėje. Tad būkite tikri, kad šiuos darbus darys tikrai geri stogo meistrai.

Rąstinis namas – ypatinga aura

Ne vienas rąstinį namą pasistatęs žmogus labai džiaugiasi savo pasirinkimu, kadangi tik rąstinis namas suteikia tokią gerą aurą. Kadangi mediena yra visada mums jaukus ir malonus dalykas, prie kurio gera prisiliesti. Tai tiesiog užkoduota mūsų genetikoje. Taigi, turėdami rąstinį namą, jūs ir jausitės taip, lyg eitumėte namo – ten, kur tikrieji jūsų namai, medžiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *