Kitų metų planas – rąstinis namas

Iš pradžių domitės, kokios yra rastiniu namu kainos, jas sužinoję, siekiate namą pastatyti. Ieškote darbuotojų, medžiagų. Tačiau jeigu niekas iš pažįstamų nėra statęs rąstinuko, galbūt taip ir nesužinosite kai kurių labai aktualių bei svarbių aspektų apie šio namo statybą. Susipažinkite iš pirmų lūpų – ko mes nežinojome, ir ką sužinojome, kai jau pastatėme rąstintį namą.

Kaip skaičiuoti kainą

Rastiniu namu kainosKažkodėl visi namus statantys žmonės įkliūva į tokias pinkles ir vis niekaip pilnai nesusiskaičiuoja, kiek kainuoja namo statybos. Tačiau juk kažkokia formulė turi būti? Verta statybą skaidyti į tam tikrus etapus, nes taip galėsite lengviau suvokti, kokią pinigų sumą reikia turėti. Pirmiausia reikia skaičiuoti, kiek kainuos pati namo konstrukcija, tai yra, visa gamyba ir montavimas. Tuomet reikia skaičiuoti, kiek kainuos stogas, kartu su apšiltinimu. Namo apšiltinimas bus labai svarbi užduotis, nes dabar rąstiniams namams tiesiog taikomos ypatingos sąlygos ir būtina užtikrinti visišką termoizoliaciją.

Kas nulems sėkmę

Skaityti straipsnį “Kitų metų planas – rąstinis namas” »

Skaityti toliau

Stilingi virtuvės baldai

Jeigu įrenginėjate virtuvę, galbūt jau žinote, kokie virtuves baldai yra dabar madingi. Tiek stalai bei spintelės, tiek minksti baldai pastaruoju metu pasiduoda keletui skirtingų tendencijų. Kai kurias jas atspindi ir Domus galerijos internetinis puslapis.

Balta spalva

Kokybiški baldaiNors jau galbūt galvojote, kad skandinaviškas minimalizmas priėjo savo liepto galą – suklydote. Balta spalva buvo madinga, ir yra tokia ir dabar. Tačiau ją reikia dabar jau naudoti kitaip. Jeigu ilgą laiką balta spalva tarsi Rytų piešinyje pati užpildydavo erdvę, sudarydavo didžiausią spalvinį skambesį, tai dabar ta spalva jau veikia kitaip. Jai reikia papildomų tekstūrų aplink. Pirmiausia šiai spalvai reikia daugiau reljefo, šešėlių. Tai gali būti pilkos, marmurinės ir kitokios spalvos, kurios dažnai bus susijusios ir su gamtos raštais, jų atsikartojimais baltoje spalvoje. Taip pat daug ką reikš ir apšvietimas, kuris dabar dažnai tiesiog atsimuš į baltos spalvos sieną ir dėl to erdvė apsišvies labiau. Tačiau yra ir sezono naujiena – turėtų būti ne tik viskas apšviečiama baltai, bet taip pat turėtų būti ir kelios šiltos (geltonos, raudonos) šviesos čia.

Žemės spalvos

Skaityti straipsnį “Stilingi virtuvės baldai” »

Skaityti toliau

Ką kalba girgždančios durys

Jeigu jūsų namuose girgžda medines durys, tai nebus naujiena nei jums, nei kitiems. Pas beveik visus žmones anksčiau ar vėliau atsiranda senos medines durys, kurios garsiau už skambutį parduotuvėje, praneša, jeigu per jas kas nors įeina ar išeina.

Virtuvės durys

Langai ir durysJeigu esate namuose, galite suskaičiuoti, keik iš tiesų kartų per dieną einate į virtuvę, kiek kartų ten tenka atidaryti ir vėl uždaryti duris. Juk gali būti, kad durys girgžda dažniau, negu įsivaizduojate. Namuose gyvenantis žmoguose, juose dirbantis, visada suranda daugiau priežasčių ir galimybių nueiti į virtuvę. Pasidaryti puodelį kavos, pasiimti sumuštinį, pasišildyti arbatos, atsigerti vandens. Tad durys gali girgždėti nors ir kas valandą. Tuo tarpu, žmogus, kuris dirba biure, paprastai rečiau eina į virtuvėlę kavos, užkandžių ir vandens. Esant darbinėje aplinkoje žmonės visuomet maksimaliai save spaudžia, kad tik galėtų daugiau laiko padirbti, atlikti visas užsibrėžtas dienos užduotis. Tad ir su durų girgždėjimu nutinka įvairių situacijų, kartais jos gali girgždėti per dieną tiek pat kartų kaip ir namuose, tik skirtumas bus, kad namie medines durys bu varstomos vieno žmogaus, o darbe dešimties.

Tualeto durys

Skaityti straipsnį “Ką kalba girgždančios durys” »

Skaityti toliau

Išsirinkti tinkamus baldus dabar galima dar paprasčiau

BaldaiTinkamai pasirinkus baldus visada galima susikurti dar jaukesnius namus, tad gana dažnais atvejais tenka pasvarstyti apie tai, kur gali būti perkami įvairūs minksti baldai. Be jokios abejonės, kiekvienu atveju tikrai bus galima atrasti tokių įmonių, kurios galėtų pasiūlyti jums patinkančių baldų tikrai palankiomis kainomis, ir šiandien tikrai bus galima rasti pakankamai daug įvairių bendrovių, siūlančių tinkamiausius baldus. Dažnais atvejais tereikia apsilankyti tam tikrose specializuotose baldų parduotuvėse, ir čia bus galima rasti pakankamai gausų siūlomų baldų pasirinkimą. Įsitikinsite patys, kad didelėse baldų parduotuvėse galima rasti tikrai didelį įvairių baldų parduotuvių, ir didmiesčiuose jų bus galima rasti iš tiesų nemažai.

Taupantys savo brangų laiką žino, kad įvairios reikalingos produkcijos galima susirasti tiesiog internetinėje erdvėje, ir tokiu būdu galima sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų. Įvairios baldų parduotuvės vis dažniau gali pasiūlyti įsigyti produkcijos nuotoliniu būdu, ir tai tikrai gali puikiai pasiteisinti. Visai nesvarbu, kokiame mieste jūs gyvenate, kiekvienu atveju galėsite rasti tokių baldų parduotuvių, kurios galėtų pristatyti baldus į jums patogiausią vietą. Jums nereikės rūpintis, kaip būtų galima transportuoti baldus, ir gana dažnais atvejais baldai gali būti pristatomi vos per kelias darbo dienas. Įvairių pardavėjų internetinėse svetainėse galėsite rasti informacijos, per kiek laiko gali būti pristatomi baldai, ir tai galės jums padėti paprasčiau nuspręsti, kokios pasirinkimo galimybės gali būti pačiomis palankiausiomis. Taip pat visada bus galima palyginti, kokias kainas yra nustatę skirtingi pardavėjai – internetu parduodamos prekės paprastai kainuoja pigiau, ir tuo atveju, jei norima atrasti produkcijos pačiomis palankiausiomis kainomis, paprasčiausiai galima palyginti, kokias kainas nustatę skirtingi pardavėjai.

Skaityti straipsnį “Išsirinkti tinkamus baldus dabar galima dar paprasčiau” »

Skaityti toliau

Vejos rūšys bei priežiūra

Gerbūvio darbaiDaugelis mūsų šiltus vasaros vakarus bei savaitgalius mėgsta leisti nuosavame sode ar namo kieme. Maloni akiai, sutvarkyta aplinka ramina, leidžia tinkamai pailsėti. Todėl nenuostabu, kad mus supančią aplinką turime tinkamai susikurti ir susitvarkyti patys, o tam reikalingi – gerbūvio darbai. Vienas iš pagrindinių gražaus ir tvarkingo kiemo elementų – veja. Tinkamai prižiūrima ir įrengta veja slopina triukšmą, neleidžia plisti dulkėms, stabdo dirvožemio eroziją.

Prieš įrengiant veją svarbu nepamiršti paruošti dirvą, kuri neturėtų būti nelygi, žemė – ne per didelio drėgnumo. Apželdinti veją galima pasitelkiant profesionalų darbuotoją arba patiems – tiesiog išbarstant sėklas pagal tam tikras rekomendacijas.

Skaityti straipsnį “Vejos rūšys bei priežiūra” »

Skaityti toliau