Dažniausiai pasirenkamos stogo dangos

Stogo dangosVienas populiariausių stogo dangų pasirinkimų Lietuvoje – plieniniai stogai. Tokios Kreiner stogo dangos pasižymi ilgaamžiškumu, spalvų įvairove. Bet kokia plieninė stogo danga gali būti pagaminta iš skirtingų skardinių profilių ir spalvų. Skirtingi profiliai pasižymi skirtingomis kainomis ir garantiniu laikotarpiu. Lietuvoje yra dažniausiai pasirenkamos trys stogo dangos:

  • Trapeciniai plieniniai profiliai. Juos daugiausiai išvysite ant administracinių ir pramoninių namų stogų. Šio profilio kaina yra mažesnė negu čerpinio, o jo montavimas yra paprastas ir nesukeliantis didesnių nesusipratimų. Šis profilis dažniausiai pasirenkamas turint namą su nedideliu stogo nuolydžiu.
  • Klasikiniai plieniniai profiliai yra užspaudžiami arba užvalcuojami. Pastarasis montavimo būdas yra ilgaamžiškesnis ir tvirtesnis. Tiesa, visoje Lietuvoje yra vos keletas stogo dangas remontuojančių meistrų, kurie turėtų profesinių žinių apie tokio stogo montavimą ir, žinoma, specialių įrankių. Klasikiniai plieniniai profiliai atrodo kiek senoviškai, todėl neretai juos renkasi restauruojamų namų savininkai. Po šia danga yra slepiama straigto tarpinė, o nuo vandens ji yra atskirta. Dera paminėti, jog ši stogo danga kelia triukšmą ir neretai banguojasi. Kadangi nuo temperatūros metalas yra linkęs judėti, jis banguojasi nepriklausomai nuo pasirinkto profilio storio. Jeigu namo savininkui kyla problemų dėl triukšmo, visada galima išbandyti izoliacinį vatos sluoksnį arba specialią plėvelę.
  • Čerpiniai plieniniai profiliai. Renkantis tokią stogo dangą atkreipkite dėmesį, kad jo negalima montuoti ant žemesnio nei maždaug 15 laipsnių stogo profilio. Kadangi sraigtai sukasi būtent žemiausioje profilio vietoje, nuo jo nenuteka vanduo, kai nuolydis yra žemas. Taip pat svarbu tinkamai sumontuoti stogo grebėstus. Jie turi būti griežtai tvirtinami tik tam tikru atstumu. Jeigu montuosite patys, be specialistų pagalbos, įdėmiai paskaitykite montavimo instrukciją, nes skirtingi gamintojai skirtingai ją aprašo ir taiko kitokius reikalavimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *