Netikroviški automobilių stiklai filmuose

StiklaiKai dūžta mašinos stiklas, kai įskyla – perklijuojame stiklus. Geras vairuotojas ir sąžiningas automobilio savininkas visada labai nori kuo greičiau susitvarkyti automobilį, padaryti, kad jis būtų tvarkingas. Todėl ir net menką stiklo netobulumą pastebi iš karto. Ką galima nuveikti su netobulais stiklais – plačiau apie siūlomas paslaugas agnstiklai.lt. Tačiau yra realybė, kurioje keistų stiklų nepatobulinsi, ten niekas nesakys, kad perklijuojame stiklus, nes auto stiklai ten bus tokia problematinė sritis, kad ją išspręsti galės tik specialiųjų efektų profesionalai bei geras operatorius. Kinas – tai sritis, kurioje būtent automobilių stiklai gauna ypatingą dėmesį. Kai filmuojamos scenos važiuojančiame automobilyje, atsiranda labai daug klausimų. Kaip padaryti, kad judantis vaidas per stiklus būtų tikroviškas, jeigu iš tiesų filmuojama statiškoje mašinoje? Kaip padaryti, kad stiklo atspindžiai bei natūrali tekstūra netrukdytų filmavimui? Filmuoti išties važiuojant ar stiklus paversti tarsi ekranais – televizoriais? Būtent automobilių stiklai tampa svarbiausia mašinos ir viso kadro detale tuomet, nes vaizdai per tuos stiklus nulemia įspūdį, kurį mes susikursime apie statišką arba dinamišką vaizdą. Štai kokį „broką“ su automobilių stiklais kartais galime įžvelgti filmuose.

Netikroviškai dūžtantys stiklai

Kai filme herojai patenka į auto avariją, mašina ir stiklai išsilanksto taip, kaip kam patogu. Ir kartais tai visai neturi būti panašu į realistinį dužimą. Realybėje stiklai dūžta į apvalius stikliukus, jeigu tai grūdintas stiklas. Arba tiesiog įskyla voratinklio raštais, jeigu tai laminuotas priekinis stiklas. Tačiau tada, kai stiklai dūžta kine, jie tiesiog išdūžta pačia gražiausia forma, kad tik būtų patogu filmuoti.

Stiklas kaip televizorius

Šis dirbtinumo pojūtis ypatingai jaučiasi senuose filmuose, kurie kurti tuomet, kai dar nebuvo pakankamai pažengusi specialiųjų efektų technologija. Išvis įspūdinga, kad ant juostos būdavo dar sugebama sukurti kažkokius specialiuosius efektus. Tačiau jie būdavo sukuriami ir mes matydavome labai keistą vaizdą. Aktoriai važiuoja senovinėje mašinoje, o per visus langus kaip per televizorius drebėdami netikroviškai keičiasi vaizdai. Kartais vaizdai netgi gražiai persidengia su mašinos „rėmais“, lenda kitas brokas. Akivaizdu, kad toks filmavimas vykdavo stovinčiame automobilyje, imituojant judesius.

Stiklai be atspindžių

Kartais tenka filmuoti vaizdą iš išorės. Tačiau labai svarbu, kad aktoriaus mimikos, detalės viduje gerai matytųsi. Tokiais atvejais stiklai su savo tekstūra, reljefu ir atspindžiais visai nereikalingi. Dėl to jie kartais išvis išimami iš mašinos, žiūrovo tik akyla akis tai pastebės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *