Šiuolaikiniai naujausi televizoriai paprastai taip skiriasi nuo savo pirmtakų, kad tas, kas kadaise turėjo pirmąjį televizorių savo rajone, nepatikėtų, kaip ištobulės šios technologijos. Tačiau su technologijomis juk visada galiausiai taip nutinka, jog šios itin pasikeičia, ir tenka džiaugtis tuo, apie ką anksčiau net nesvajojote. Dabartiniai rekomenduojami televizoriai dažnai būna netgi išmanūs. O kaip skiriasi ta dabartinė televizija nuo tokios, kokia būdavo seniau?
Transliavimo skirtumai
Ar skiriasi transliavimo skirtumai? Be abejo. Dar prieš keletą metų ir lietuviams teko pirkti priedėlius prie senų televizorių, arba tiesiog iškart įsigyti naujus gerus skaitmenines technologijas palaikančius televizorius. Mat seniau televizija būdavo analoginė, kai vyravo vienas transliavimo būdas. Jeigu kažko nerodydavo, matydavome šniokštimą ir mirgėjimą. Dabar transliacijos yra skaitmeninės iš palydovo, ir tada, kai neveikia tinkamai ryšys, matome jau visai kitokį mirgėjimą, dažnai tiesiog užstringa garsai arba dingsta garso ir vaizdo sinchronija. Tačiau naujausi televizoriai būtent dėl šio kitokio informacijos kodavimo būdo gali parodyti itin raiškius vaizdus, pateikti visas spalvas, smulkias detales, ir mes viską galime matyti taip gražiai, kaip anksčiau niekada nematėme.
TV programos, kurias matome
Tai, kokias programas anksčiau rodydavo televizija, ir ką rodo dabar – kardinaliai skiriasi. Seniau net ir labai švelnios pramogos bei šou būdavo vertinama kaip išsišokimas. Dabar rekomenduojami televizoriai gali rodyti visiškai viską, be tabu. Taip pat labai išplito ir televizorių funkcija. Iš pradžių, tai būdavo tarsi pagrindinė informavimo priemonė – tikrasis langas į pasaulį daugybei žmonių. Šiais laikais jau turime visai kitokį vaizdą, kada labai dažnai televizija rodo tai, ką mes išvis nenorime matyti, dažnai matome tikrai daug pramoginio turinio, kuris ne visai gla kartais ir atitinka mūsų poreikius ar mūsų skonį. Taigi, su TV programomis nutiko ne ką mažiau pokyčių negu su visa televizijos technologija.
Televizoriaus dydis
Pirmieji televizoriai buvo juokingi maži. Tiksliau, jie patys užimdavo nemažai vietos, bet ekranas, į kurį tekdavo žiūrėti – visai nedidelis. Todėl tai, ką turime dabar, galima sakyti, jau yra tiesiog namų kinas. Ekranai gali būti milžiniški, ir mes pajusime kino jėgą dideliame ekrane. Pabelskite į ekraną ir paklausykite – senas televizorius skamba kitaip, nes jis su didžiuliu stiklu. O naujasis televizorius turi visai kitaip pagamintą ekraną.
Televizoriaus valdymas, aišku, irgi pasikeitė. Pirmieji televizoriai net neturėjo distancinio valdymo pulto.
Pramogos prie televizoriaus yra gerai, bet svarbu nepamiršti ir aktyvaus laisvalaikio, bei sporto.