Statybinių atliekų išvežimas: Kas? Kur? Kaip?

Statybinės atliekosStatybiniu atlieku isvezimas dažniausiai įsivaizduojamas, kaip didelio sunkvežimio ir kelių drūtų vyrukų surenkami smulkmenos, kurios liko po remonto arba statybų ir nuvežamos toliau už miesto. Tačiau toks elgesys yra draudžiamas įstatymu, o statybiniu atlieku isvezimas reikalauja techninių ir teisinių žinių. Todėl atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus.

Statybiniu atliekų tvarkymo pažymos – kam skirtos?

Iš esmės ši pažyma patvirtina, kad fizinio arba juridinio asmens po statybų arba remonto darbų likusios atliekos yra priduotos į specialius atliekų perdirbimo (tvarkymo) punktus, t.y. pagal galiojančius LR teisės aktus. Iki šiol pro pirštus į tokias pažymas žiūrintys gyventojai turėtų suklusti. Statybiniu atlieku tvarkymo pažymą turintys gyventojai gali pretenduoti į mokesčių lengvatas.

Kiek kainuoja siuksliu isvezimas vilniuje?

Kaina priklauso nuo daugelio faktorių. Kartais siūlomas nemokamas statybiniu atlieku isvezimas. Kitais atvejais, gali atlieku isvezimas kainuoti priklausomai nuo kiekio. Juk kelis konteinerius ir jų vairuotojus samdyti brangiau, nei kelis maišus.

Kita vertus, statybiniu atlieku isvezimas klaipeda kaina gali kardinaliai skirtis nuo statybiniu atlieku isvezimas siauliuose ar statybiniu atlieku isvezimas kaune. Viskas priklauso nuo sąnaudų, kurių nemažą dalį sudaro atliekų tvarkymo (pridavimo) punktų nustatyta kaina.

Koks kiekis privalo būti išvežamas?

Šį klausimą dažnai girdime, dėl iš pirmo žvilgsnio ne tiek ir daug atliekų (iki dešimt kilogramų). Visgi, statybiniu atlieku isvezimas yra reglamentuotas įstatymu. Todėl dažai, gipsas, statybinių šiukšlių išvežimas ir kitos, net ir nedidelio kiekio šiukšlės privalo būti tinkamai utilizuoti.

Ar svarbu statybines atliekas rūšiuoti?

Taip, iš tiesų dažnai susimąstome, kad reikia atliekas rūšiuoti. Tai svarbu ne tik dėl švarios gamtos, bet ir todėl, kad rūšiuotų atlieku isvezimas yra pigesnis. Rūšiuotų statybiniu atlieku isvezimas panevezyje ir statybiniu atlieku isvezimas jonavoje gali skirtis kelis kartus, kainos atžvilgiu. Tad rūšiavimas padeda sutaupyti.

Kokios sankcijos, jeigu mano statybiniu atlieku isvezimas, pasibaigs pamiškėje?

Jūs nenešate atsakomybės už įmonės veiklą. Todėl iš Jūsų tinkamai perrimtos statybinės atliekos patenka darbuotojų jurisdikcijai. Jie yra įpareigoti atliekas pristatyti į specialius atliekų tvarkymo punktus.

Kur populiariausia ši veiklos sritis?

Statybiniu atlieku isvezimas klaipeda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *