Mano ūkis pavasarį atsigauna

Artėjant vasarai ir prasidedant pavasariui, mano pirkinių krepšyje atsiduria sėklos, trąšos, įvairios žemės ir vazonai. Taip, gal žemės ūkio technika ir ne pati rimčiausia, nes tai tik kauptukas ir kastuvėlis, bet žinau, kad šitas daržas gaus daugiau priežiūros nei bet koks kitas, kuris taip pat galėtų jos gauti net ir su stambiausia technika.

Sėjimas

Kaip vystyti savo ūkį?Jeigu prisimenate dainelę iš vaikystės, kur dainuojama – taip taip aguonėlę sėja – tai žinote, kad pavasarį sėklos sėjamos į žemę, o vėliau iš jų kažkas išauga. Aš dar tiksliai nežinau, kaip čia viskas gausis, nes bandau pirmą kartą. Perku visokių sėklų ir planuoju gerai pasėti žemes. Bet tuo pačiu žinau, kad visai nieko nesėti nebūtų linksmas sprendimas, nes pavydėčiau tiems, pas kuriuos kažkas žaliuoja. Taigi, vos atitirpsta sniegai, sėklos pasiekia žemę ir nusidažo gražiomis laukimo spalvomis mano gyvenimas. Ant sėklų pakelių paprastai yra parašoma, kad vienas sėklas galima kišti į žemę vienu metu, kitos sėjamos vėliau ar anksčiau. Priklausomai nuo to, kas ten rašoma, aš pasėju kai kuriuos prieskonius, ridikėlius ir salotas. Žinau, ta diena, kai pirmą kartą valgysiu maistą iš daržo, bus nuostabi.

Dygimas

O toliau ateina frustracija. Dėl nežinomų priežasčių, mano sėklos kažkodėl nedygsta. Na kas gi joms atsitiko? Ar jos nedaigios, ar jos pamaiviškos, o gal joms ko nors trūksta, kad išdygtų kaip pridera? Stengiuosi aprūpinti jas šviesa ir visomis gražiausiomis pagalbomis, bet dygti jos nenori. Galiausiai pastatau šilčiausiame virtuvės kampe ant palangės, nes suprantu, kad balkone šiems žaliems skaniems augalams turbūt ne vieta. Vieną dieną pamatau, kaip ant žemės atsiradę maži balti kamuoliukai. Tarsi putos burbulai. Kitą dieną iš jų ima kilti mažučiai ūgliai. Rieda ašaros skruostais – kaip gražu. Tuo pačiu metu galinga žemės ūkio technika kažkur už miesto laukuose žmonėms taip pat kelia pirmąjį ūglį.

Augimas

Vėliau maistas auga. Tai stebuklas, nes pradžioje tas augimas yra labai gerai pastebimas. Negaliu nepastebėti, kaip gražiai skleidžiasi, kaip tobulai didėja ir nusidažo sodresnėmis žaliomis spalvomis tie ūgliukai. Na štai, šiais metais turėsiu visokiausių daržo gėrybių ir tai man suteiks daugiausiai džiaugsmo ir meditacijos. Tegul kalba ką nori visi tie žmonės, laikantys save protingais ir tik mintančiais intelektualiu maistu. Man reikia užsiauginti daržovių, ir jos šiais metais bus labai skanios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *