5 populiariausi mitai apie saulės baterijas

Alternatyvių energijos išteklių naudojimas šiandien sulaukia kur kas didesnio susidomėjimo, ir tai tikrai nekelia nuostabos. Džiugina tai, kad tokios galimybės ne tik padeda sutaupyti pinigų, bet taip pat leidžia prisidėti prie gamtos apsaugojimo, kas šiandien yra ypatingai aktualu. Pastaruoju metu saulės baterijos sulaukia tikrai nemažo susidomėjimo, tačiau toks energijos išteklius vis dar yra apipintas įvairiais mitais. Taigi, kokie jų yra patys dažniausi?

1 mitas: saulės energijos kiekis yra nepakankamas

Nors mūsų šalyje rudenį ir žiemą saulėtų dienų skaičius tikrai nėra labai didelis, tačiau nereikėtų pamiršti, kad šiltuoju metų laiku yra sugeneruojamas energijos perteklius, kuris gali būti panaudojamas esant energijos trūkumui. Kai kuriose šalyse per metus gaunamas saulės energijos kiekis yra dar mažesnis nei Lietuvoje, tačiau saulės baterijos yra sėkmingai pritaikomos.

2 mitas: saulės baterijos gadina stogą

Kartais teigiama, kad saulės elektrinės gali subjauroti pastato eksterjerą ar net sugadinti stogą, tačiau tai anaiptol nėra tiesa. Veikiau priešingai – saulės baterijos pastato išvaizdą paverčia dar modernesne, o tuomet, jei saulės moduliai yra tinkamai sumontuojami, tikrai neverta nuogąstauti, kad tai gali sugadinti stogą. Vis dėlto, jei dėl tam tikrų priežasčių nenorite rinktis ant stogo montuojamų baterijų, taip pat galite pasvarstyti ir apie pastatomas saulės elektrines.

3 mitas: saulės elektrinės yra labai brangios

Taip, pirminės investicijos tikrai nėra labai mažos, tačiau jos laikui bėgant atsiperka su kaupu. Įprastai saulės baterijos atsiperka per maždaug dešimtmetį, ir tuomet galima džiaugtis kur kas mažesnėmis elektros energijos išlaidomis.

4 mitas: saulės elektrinių efektyvumas yra smarkiai krentantis

Tai taip pat nėra tiesa. Paskaičiuota, kiekvienais metais saulės elektrinės efektyvumas sumažėja ne daugiau nei vienu procentu, tad tikrai neverta dėl to nuogąstauti.

5 mitas: saulės elektrinės priežiūra yra labai sudėtinga

Klaidinga manyti, kad saulės baterijos gali pareikalauti pernelyg didelių pastangų jas prižiūrint, nes tai tikrai nėra tiesa. Įprastai pakanka nuplauti saulės baterijas – tai nereikalauja nei specifinių žinių, nei pernelyg daug laiko, todėl tai bus atliekama ganėtinai paprastai.

Daugiau informacijos apie saulės baterijas rasite Solet puslapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *