Apie dantų protezavimą

Gyvenant tokiais pažangos laikais, dantu protezavimas yra procedūra, kuriai būtinai reikia numatyti laiko ir pinigų, nes tai tikrai gera investicija į save. Ką žinome apie dantų protezavimą ir ar mūsų žinios tikrai teisingos?

Protezavimas – kramtymo funkcijos atstatymas

Odontologų komandaPirmiausia verta pasakyti, kad bendrąja prasme dantu protezavimas yra kramtymo funkcijos atstatymas. Taigi, ne estetinės funkcijos, ne šypsenos tobulinimo, o kramtymo. Dėl to net ir kadaise buvę populiarūs auksiniai ar metaliniai dantys buvo būtent skirti danties kramtymo funkcijai atstatyti. Dėl to ir atrodydavo taip prastai – nes pirmiausia turėdavo veikti gerai, o visa kita jau eina po to. Bendrąja prasme net ir dantų implantus galima vadinti protezavimu, nes jų efektas yra tas pats. Tačiau pagal nutylėjimą yra susitarta implantavimo taip nevadinti. O protezavimu laikomi visi kiti dirbtinių dantų ar jų dalių sumontavimo būdai.

Protezavimo gali reikėti bet kokiame amžiuje

Svarbu atkreipti dėmesį, kad protezavimas nėra amžiaus poreikis. Jo gali prireikti tiek jauniems, tiek seniems. Pirmiausia – dėl įgimtos kaulinių audinių struktūros, kada dantys gali arba negali lengvai dirbti ir pasisavinti viską. Kartais jie tiesiog nuo prigimties yra labai trapūs, dažniausiai tokiems žmonėms yra bėdų ir su kaulų trapumu. Tačiau tai tikrai yra realus dalykas, kuris labai trukdo žmonėms kokybiškai gyventi. Visgi, palikti problemų nevalia, reikia jas spręsti. Ir protezavimas padeda jas išspręsti išlūžus, iškritus ar išsimušus dantis.

Investicija į visą burnos sveikatą

Kodėl taip svarbu protezuoti dantis? Tai ne tik negražios arba gražios šypsenos klausimas. Tai pirmiausia yra sveikos burnos klausimas. Nes tik tada, kai burnoje yra visi dantys, tinkamai pasiskirsto kramtymo galia ir visi dantys dyla vienodai. O jeigu trūksta kažkurių dantų, tuomet ir dantys nebūna apkrauti taip, kaip turėtų būti. Tuomet tikrai gali atsirasti jausmas, kad burnos sveikatai yra pavojingas metas.

Modernios technologijos

Nuostabu, kad šiuolaikinės technologijos leidžia itin tiksliai atkurti trūkstamas danties ar dantų dalis. Tam naudojami ir 3D lazeriai ir spausdintuvai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *