Sparčiai populiarėjantys elektriniai gyvatukai šiuo metu yra vienas dažniausių pasirinkimų namams. Priklausomai nuo jų techninių parametrų, elektriniai rankšluosčių džiovintuvai gali būti montuojami įvairaus dydžio patalpose, pagyvinti ne tik vonios kambarį, bet ir virtuvę, svetainę ar kitą namų erdvę – šiuolaikinė įranga pasižymi plačiomis dizaino galimybėmis, todėl elektriniai gyvatukai be savo tiesioginės funkcijos vis dažniau montuojami interjere kaip originalus dekoro elementas.
Koks yra elektrinių gyvatukų veikimo principas?
Kalbant paprastai, specialus kaitinimo elementas šildo įrangos viduje esantį skystį, dėl kurio įšyla ir pats džiovintuvas. Dėl itin lengvo valdymo šiuos gyvatukus galima naudoti tiek žiemą, tiek vasarą, išjungti ir įjungti tada, kai to pageidaujate.
Šiuolaikiniai elektriniai gyvatukai gali skirtis savo pajungimu, t. y. rinkoje siūlomi išorinio ir vidinio tipo gyvatukai. Pirmasis sprendimas vertinamas dėl savo patogumo, kadangi išorinį gyvatuką galima tvirtinti ten, kur norite, o jo veikimui užteks į elektros lizdą įkišti džiovintuvo laidą. Jei nenorite, kad būtų matomas gyvatuko laidas, reikėtų galvoti apie vidinį pajungimą, tačiau tai turėtumėte nuspręsti dar prieš pradedami apdailos darbus, kadangi laidai bus paslepiami po tinku.
Elektriniai gyvatukai, priklausomai nuo jų tipo, gali turėti įjungimo ir išjungimo mygtuką, taip pat specialius valdiklius, leidžiančius reguliuoti palaikomą temperatūrą ir įrangos darbo režimą.
Kada elektriniai gyvatukai yra geriausias pasirinkimas namams?
Paprastai elektriniai gyvatukai yra montuojami nuosavuose namuose kaip papildomas šilumos šaltinis, puikiai tinkantis rankšluosčiams ar rūbams džiovinti, drėgmės lygiui reguliuoti ir naudoti patalpose, kuriose įrengtas grindinis šildymas. Elektrinė įranga taip pat gali būti montuojama daugiaaukščiuose pastatuose, kur centriniam šildymui sunku pasiekti reikalingą slėgį ar apskritai nėra dujų ar centrinio šildymo. Kitaip sakant, renkantis elektrinį gyvatuką, reikėtų atsižvelgti į namuose naudojamą šildymo sistemą, kadangi ne visada ši įranga bus tinkamas pasirinkimas. Pvz., jei gyvenate daugiabutyje ir norite pakeisti seną, prie vandentiekio ar šildymo sistemos prijungtą gyvatuką, turėsite gauti visų namo gyventojų sutikimą, kadangi montuodami elektrinį gyvatuką galite išderinti visą pastato vandentiekio ar šildymo sistemą.
Vienas svarbiausių elektrinių gyvatukų privalumų – itin plačios jų dizaino ir spalvų galimybės, todėl būtinai atsižvelkite į vonios kambaryje ar kitoje patalpoje, kur bus montuojamas gyvatukas, dominuojantį stilių ir rinkitės prie šios aplinkos harmoningai derantį džiovintuvą, kuris atliks ne tik praktinę, bet ir estetinę funkciją. Ieškantiems universalaus sprendimo visuomet rekomenduojami klasikiniai chromo, baltos ir juodos spalvos gyvatukai, puikiai tinkantys tiek klasikiniame, tiek moderniame interjere.