Ką dėvi kariškiai, o ką – civiliai

Ne tik nuojauta sako, bet ir įstatymai reglamentuoja, jog armijai ir civiliams reikia dėvėti skirtingus drabužius ir atributiką. Tad ką galima dėvėti armijai, o ką civiliams?

Kareivių atributika

Produkcija žmonėms mėsgtantiems miškąLietuvos Respublikos įstatymai yra numatę, kad tik kareiviai gali dėvėti tikras LR uniformas, tam tikrus ženklelius, batus, kepures. Kodėl buvo padaryti tokie įstatymai? Kai šalyse kyla konfliktai, kartais atsiranda vadinamieji „žalieji žmogeliukai“, kurie apsirengia panašiai kaip kareiviai, turi karinę techniką, kišasi į konfliktą, tačiau neturi tam tikros šalies skiriamųjų ženklų. Tada šalis, kurios žalieji žmogeliukai iš tiesų yra pasiųsti, gali lengvai išsiginti, jog tai neva ne jos atsiųsta kariuomenė. Tam, kad būtų kuo mažiau tokių galimų nesusipratimų, valstybės siekia griežtinti uniformos dėvėjimo taisykles. Ją su skiriamaisiais ženklais gali dėvėti tik tikri kareiviai, kariškiai. O paprasti civiliai žmonės turi dėvėti rūbus be tokių ženklų, už karinės uniformos panaudojimą neturint tam leidimo, gresia teisinė atsakomybė.

Civilių žmonių pasirinkimas

Tačiau kaip žinia mūsų visuomenėje dar yra labai daug žmonių, kurie tiesiog dėl stiliaus nori naudoti karinę atributiką. Vadinamasis kamufliažinis audinys yra roko muzikos gerbėjų, pankų ir kitokių neformalų pamėgtas stilistinis elementas. Žvejai ir medžiotojai taip pat labai mėgsta naudoti karines uniformas primenančius audinius. Tai gali būti ir specialios liemenės, ir striukės, ir daugiau tokių audinių turintys rūbai. Kodėl tai patinka tokiems žmonėms? Paprastai dėl to, kad jie būna gamtoje, kur bando pagauti žuvį, žvėrį ar kokį paukštį. Pastariesiems reikia pasislėpti nuo gyvūnų, nes gyvūnai dėl savisaugos nori pabėgti. Taigi, apsirengus maskuojančiais kamufliažiniais rūbais gali pavykti gyvūnų neatbaidyti. Iš tiesų, dėl tos pačios priežasties ir kareiviams reikia tokių uniformų – kad mūšio lauke jie galėtų tinkamai pasislėpti.

Taigi, civiliai taip pat gali mėgti karinius drabužius, tačiau būtent tokių, kokius dėvi kariuomenė, jie negali dėvėti. Taigi, jiems tenka rinktis tik specialiai civiliams sukurtus drabužius. Kažkokias gražias stilistines detales. Taip pat civiliai iš militaristinių parduotuvių mėgsta įsigyti kokių nors kitų atributų. Tarkime, kokių nors kuprinių, dėklų. Iš tiesų su jais gali būti labai patogu naudotis. Žmonės dažnai pasitiki būtent iš tokių parduotuvių perkamais gaminiais dėl savo aukštos kokybės. Keliaujant į gamtą arba į turistines keliones pravartu apsilankyti tokioje parduotuvėje ir įsigyti kažką, kas galėtų palengvinti sunkumus, su kuo būtų ir patogu, ir gražu.

One thought on “Ką dėvi kariškiai, o ką – civiliai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *