Papildomo darbo skelbimai: pasiūla ir paklausa

SkelbimaiAr nemokami skelbimai gali iš esmės leisti mums turėti tikrai gražų, kokybišką ir visavertį pasirinkimą darbo rinkoje? Tas, kas yra lengvai radęs darbą, tikriausiai galvoja, kad tai paprasta užduotis ir kad darbo skelbimai yra labai geras pasirinkimas. O tas, kam ieškoti labai sunku, pasakys, kad ir darbo beveik nėra, ir rinktis nėra iš ko, ir šiaip viskas negerai. Tačiau čia jau asmeninės žmonių savybės prabiltų. O ką, jeigu mes į darbą žvelgtume kaip į labiau specifinį dalyką, būdingą visiems? Panagrinėkime šiuo metu tik papildomo darbo skelbimų bei įsidarbinimo galimybių sektorių. Ar tikrai viskas blogai arba gerai?

Kas ieško papildomo darbo

Reikėtų pasakyti, kad nemokami skelbimai nėra vienintelė vieta, kur žmonės skelbia dėl darbo. Dar yra specializuoti darbo skelbimų portalai, taip pat Lietuvos darbo biržos puslapis. Kita vertus, kas ieško papildomo darbo, dažniausiai ieško jo intensyviai ir visur. Kam paprastai jo prireikia? Dažna tokių ieškotojų kategorija, tai žmonės, kurie jau negali daugiau uždirbti ar pasiekti savo įprastame darbe, taigi, tai gali būti tiesiog nekvalifikuoti darbuotojai, kuriems nėra kur kilti. Taip pat tai gali būti studentai, kurie apskritai nedirba, o dirbti ir gali tik nepilną, papildomą darbą, jam tampant ne pačiu svarbiausiu dalyku gyvenime. Mamoms, auginančioms vaikus, papildomas darbas taip pat leidžia šiek tiek daugiau sukaupti pajamų, deja, jis iki galo neišpildo poreikio gauti viską, ko nori ir, ko reikia. Taigi, ieškantieji papildomo darbo tikrai gali papulti į nemažą konkurentų minią, kadangi tokių kitų ieškančių yra labai daug.

Darbai mamoms

Kaip rodo nemokami skelbimai, šios kategorijos darbuotojų tikrai beveik nereikia, nes papildomi darbai paprastai atitrauktų mamas nuo vaikų. Tad geriau yra toms mamoms, kurios geba dirbti labai rimtus darbus, o paskui dar ir būti laisvai samdomomis specialistėmis, tarkime, redaktorėmis, dizainerėmis ir pan. Tačiau tokioms mamoms bent jau pagrindines socialines garantijas užtikrina motinystės išmokos, o vėliau kažkiek galima prisidurti ir dirbant. Darbų skelbimų nekvalifikuotam papildomam darbui, tinkančiam mamos, nebūna tiek jau daug.

Darbai studentams

Daugiau darbų, ypač specifinių sezonų metu, atsiranda studentams. Pavyzdžiui, reikia per Kalėdas prekybos centre vaidinti elnią ar kokią kitą figūrą. Arba reikia mėtyti lankstinukus, kabinti plakatus, siūlyti loterijos bilietus. Studentiškų darbų pagausėja ir vasarą, kada galima dirbti sezoninėje prekyboje, kavinėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *