Kodėl miesto interjere atsiranda vis daugiau kaimo?

Tokiuose madinguose interjero salonuose kaip Dubingiai tikrai pamatysite, kad yra labai daug šiuolaikiškų detalių, kuriose galima pastebėti, kad vyrauja natūralumo, kaimo tematika. Kaip taip atsitiko, kad staiga į butus miestuose ėmė veržtis bendros aplinkos neatitinkančios interjero tendencijos?

Madingas medis ir "rustic" interjeras

Dubingių salonasJeigu nežinote, kokias interjero detales turime omenyje, jums šiek tiek priminsime. Prisiminkime senelės, močiutės sodybą. Kas toje medinėje trobelėje buvo tokio, ką dabar žmonės ima diegti į miesto butų interjerą? Labai daug elementų atsiduria būtent virtuvėje: sijos, ant jų kabinami samčiai ir lentelės. Darosi madingi neružaveikos arba bronzos čiaupai, kabliukai ir visi kabliai, skirti pasikabinti lino staltiesėlėmis. Ryškiausias natūralumo ir kaimo šauklys yra netašytas medis. Staiga medžio plokštės, apklijuotos lipdukais, ima atrodyti kažkas baisaus, o štai nuostabūs mediniai baldai – stalviršiai, lentynos ir kiti – staiga tampa tendencija numeris vienas. Tai interjeras, kuris specialiai demonstruoja neapdirbtumą, netašytą medį, tarsi viskas vyktų senais laikais, kada neturėjome technologijų visko padaryti tobulai. Juk iš tiesų tai šiais laikais, kada net galime lengvai su 3D printeriu jau atsispausdinti funkcionuojančias žmogaus kūno dalis, tokius primityvius dalykus kaip stalviršį tikrai galima pagaminti ir tiesų, ir modernų, ir elektrinį, ir kokį tik norite.

Miestas pasiilgo gamtos arba gerai ten, kur mūsų nėra

Kas čia atsitiko? Vyksta įdomi tendencija. Visi gyvename mieste, susigrūdę ir susispaudę blokiniuose rajonuose, tačiau drauge visi svajojame apie nuostabius nuotykius gražiame mažame miestelyje ar kaime, apie puikią rąstinę sodybą su netašytomis medžio sijomis, pakabintomis žaliomis vantomis ir be krislelio plastiko… Taip, kaip prieš 20 – 30 metų buvo madinga namuose dėti Egipto ir kitų tolimųjų rytų kelionių elementus, pasistatyti kažkokį auksinį sarkofagą – taip dabar staiga madinga kitas visiškai nenatūralus dalykas – natūralumas. Iš tiesų, natūralumas mums yra nenatūralus, jis mums yra egzotika ir kažkas nepasiekiamo. Nes pigiausia ir visur lengvai gaunama yra plastikas, blizgučiai ir tai, ką dabar įvardiname kiču. Taigi, gerai, kur mūsų nėra. Blizgučių ir plastiko bumas jau praėjo, dabar visi norime medinių stalų ir gal net lininių užuolaidų. Visas pasaulis atsigręžia į ekologiją, tai gaji tendencija ne tik interjere, bet ir visoje gamyboje, Vakarų pramonėje. Vienintelis būdas išlaikyti pusiausvyrą tarp miesto ir kaimo yra kurti tokį interjerą, nes važiuoti į kaimą iš tiesų niekas negyvena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *