Patarimai kaip neapsigauti perkant naują butą?

Lietuviai labai vertina nuosavą būstą, todėl naujai statomi butai Vilniaus senamiestyje ar kitoje sostinės vietoje labai populiarūs. Ne paslaptis, kad daugeliui iš mūsų didžiausia svajonė gyventi sostinėje. Dėl šios priežasties kasmet įsigyjama daug butų būtent šiame mieste. Kas svarbu norint nesuklysti ir džiaugtis savo namais?

Butas VilniujePirmas patarimas – išplėskite paieškas. Tai reiškia, kad nereikia sekti naujus skelbimus tik viename iš populiariausių nekilnojamo turto svetainių. Peržvelkite nekilnojamojo turto agentūrų pasiūlymus arba susiekite su nekilnojamo turto brokeriu. Neretai tokiu būdu galima sužinoti apie naujai statomus butus, kurie gali atitikti jūsų lūkesčius. Išplėtus paiešką galbūt atrasite tai, ko ilgai negalite rasti arba tai padės geriau suprasti, ko iš tikrųjų tikitės iš naujo būsto. Verta paminėti, kad apie ketvirtadalis būstų parduodami net neįdėjus skelbimo į populiarus skelbimo portalus. Taigi, pagalvokite, kiek daug skelbimų net nepamatote.

Kitas patarimas susijęs su vieta. Vieta, kurioje yra butas yra labai svarbi. Tai galima įvardinti kaip svarbiausią kriterijų renkantis būstą. Pagalvokite kokioje vietoje norite gyventi? Kuris mikrorajonas ar net gatvė jums atrodo priimtiniausia gyvenamoji vieta. Reikia gerai apgalvoti kokia infrastruktūra supa būsimą gyvenamąją vietą. Šeimoms, kuriose yra vaikai arba planuojama, kad jie bus, reikia pagalvoti, koks atstumas yra iki artimiausių tinkamų vaikų darželių ir mokyklų. Taip pat tampa svarbu ar arti yra parduotuvės, poliklinikos ir kiti svarbūs objektai.

Būsto dydis taip pat labai svarbus. Pagalvokite, kokio dydžio butas jums tiks. Jei šeima nedidelė, tai galima galvoti apie mažesnį butą, o jei šeima gausi arba planuojamas pagausėjimas, tai verta iškart galvoti apie didelį butą. Atminkite, kad butas perkamas ne vieniems metams. Tai ilgalaikis pirkinys, nebent jums patinka kas pora metų kraustytis. Visais kitais atvejais – pirkite poreikius atitinkantį butą, kurio dydis jus tenkins ir ateinančius 5 – 10 metų.

Kokybė ne mažiau svarbi, nei kiti aukščiau paminėti kriterijai. Rinkitės tik kokybiškai pastatytą būstą. Tai leis išvengti didelių finansinių nuostolių ateityje, kai pradėsite matyti netinkamai atliktų darbų pasekmes. Svarbu pasirinkti patikimus statytojus.

Neretai žmonės, kurie ieško naujo buto susižavi pirmu pamatytu vaizdu skelbime ir įsigyja būstą. Vis dėl to, nereikėtų vadovautis tik emocijomis ir nekilnojamo turto pirkimą vertinti atsargiai. Būtina gerai apgalvoti ar tinkama vieta gyvenimui, koks atstumas iki svarbiausių strateginių objektų bei pasirinkti kokybišką butą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *