Ką reikia žinoti apie kilimų valymą?

Švarūs namai yra daugelio siekiamybė, tačiau tam, kad jie būtų švarūs, reikia labai daug laiko skirti valymui ir žinoti kaip tinkamai valyti. Vienas iš sunkiausių darbų – kilimu valymas. Tai svarbus darbas, kurį atlikus tinkamai bus išvalyti visi nešvarumai, kurie kaupiasi kilime. Vis dėl to ar kilimą valyti patiems, ar samdyti valymo darbus atliekančius specialistus?

Švarus kilimasTam, kad išvalyti kilimą, reikia žinoti, koks purvas ir nešvarumai yra ir, kaip juos valyti. Dažniausiai galima pamatyti tokius nešvarumus, kaip dirvožemis, maisto likučiai, gėrimų likučiai, dulkės, riebalai, dūmai ir kt. Kai kurie žmonės mano, kad kilimo nešvarumai yra savaime suprantami ir nieko su jais nedaro. Tokiu atveju, kai kilimas nevalomas ar valomas netinkamai, nešvarumai nuolat kaupiasi ir kaupiasi. Tuomet su laiku kinta kilimo išvaizda, o jūs turite užterštą aplinką savo namuose, nes kvėpuojate visais tais nešvarumais. Didelė dalis žmonių, kurie neprižiūri savo kilimų, galvoja, kad tai yra natūralus dėvėjimosi procesas ir atėjus laikui tiesiog perka naują kilimą. Žinoma, tai kainuoja pinigus, kuriuos galima būtų sutaupyti, jei kilimas būtų tinkamai prižiūrimas. Vietoj to, kad kas kelis metus pirkti naują kilimą, galima būtų jį reguliariai valyti. Sakant, kad reikia valyti, tai reikia suprasti, kad reikia atlikti giluminį valymą t.y. cheminį valymą. Paprastas valymas, kai kilimą tvarkymosi metu siurbiate dulkių siurbliu, plaunate vandeni ir cheminėmis medžiagomis ar tiesiog naudojate paprastus kilimų valiklius, negalima pavadinti tikru valymu. Atliekant valymą namų sąlygomis tikrai neišvalysite kilimo tinkamai. Jame taip ir liks dalis dulkių, purvo, riebalų, maisto ar gėrimų likučių. Apie tai išduos pakitusi kilimo išvaizda.

Norint, kad jūsų kilimas būtų tikrai švarus ir atgautų pirminę išvaizdą, reikalingas profesionalus kilimu valymas. Galima rasti skirtingas paslaugas, kurias siūlo kilimų valymo specialistai. Pavyzdžiui, prevencinė paslauga pasižymi tuo, kad išsiurbiami specialiais prietaisais naudojant didelę siurbimo galią. Toks valymas tinkamas kilimams, kurie skirti tiesti prie lauko durų įėjimų, koridoriuose ir pan. Norint laikinai suteikti kilimui gražią išvaizdą, galima rinktis taip vadinamą komercinį kilimų valymą, kurio metu naudojamos specialios medžiagos tam, kad kilimas atgauti pirminę išvaizdą. Dažniausiai naudojami šampūnai ar milteliai, kurie įsigeria į kilimą ir pagražina jo išvaizdą. Geriausiai tinka giluminis kilimų valymas, kuomet darbas atliekamas taip, kad kilimas tampa ne tik gražus, bet ir visiškai švarus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *