Lauko baseinai ir jų įrengimas: kokie iššūkiai laukia?

Daugelis žmonių svajoja apie nuosavą baseiną – tai išskirtinės prabangos akcentas. Be to, lauko baseinai užtikrina puikų laisvalaikio praleidimą ir atgaivina karštomis vasaros dienomis. Ekspertai teigia, kad naudojant papildomą įrangą ir priedus, baseino naudojimo laiką galima pratęsti iki 6 mėnesių ar net ir ilgiau. Tiesa, baseino įrengimas nėra toks lengvas darbas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kad išvengtumėte bet kokių rūpesčių, siūlome bendrauti su šios srities profesionalais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir padės priimti optimaliausius sprendimus konkrečioje situacijoje.

Finansinė pusė

Baseinas namuiJei nusprendėte įsirengti lauko baseiną, nepamirškite racionaliai įvertinti savo finansinių galimybių – baseinas yra gana brangus malonumas. Tiesa, investicijos, skirtos jaukiai namų aplinkai, ramiam jūsų poilsiui ir vandens pramogų teikiamai naudai, atsiperka, tačiau galutinį sprendimą būtina priimti tik objektyviai įvertinus visus „už“ ir „prieš“, pvz., gal baseinas tėra laikina užgaida ir praėjus keliems mėnesiams šio sprendimo gailėsitės? Vertindami finansinę pusę, nepamirškite, kad baseinas reikalaus nuolatinių lėšų, skirtų jo priežiūrai. Jums reikės ne tik profesionalios įrangos, bet ir baseinų chemijos, kuri dezinfekuos vandenį ir šalins dumblius, padės palaikyti optimalų pH ir rūpinsis estetine puse. Jei norėsite pailginti maudynių trukmę, jums reikės ir papildomos įrangos bei specialios baseino uždangos.

Lauko baseinų montavimas

Lauko baseinai gali būti montuojami tiek namo statybos pradžioje, tiek įrengtoje erdvėje. Tiesa, rekomenduojama apie baseiną pagalvoti kuo anksčiau – tai sukeltų mažiau rūpesčių, tvarkant aplinką ir priimant eksterjero sprendimus. Pagalvokite, kurioje sklypo vietoje norėtumėte montuoti baseiną. Siūlome vengti šiaurinės pusės. Geriausias sprendimas – tiesioginių saulės spindulių veikiama vieta. Rinkitės teritoriją, esančią toliau nuo medžių – taip nereiks spręsti nuolatos prikrentančių lapų ir dažno baseino valymo klausimų. Baseino įrengimo laikas yra individualus konkrečiu atveju, tačiau paprastai šis darbas užtrunka nuo kelių savaičių iki mėnesio. Ilgiausi terminai siejami su betoninių baseinų įrengimu, kadangi, siekiant optimaliausio rezultato, būtina išlaukti, kol betonas sustings ir bus tinkamas naudoti. Iš kitos pusės, betoniniai lauko baseinai yra patys tvirčiausi ir ilgaamžiškiausi.

Populiariausi baseinų tipai

Džiugu tai, kad šiandien galima rinktis iš gana plačios lauko baseinų pasiūlos. Populiariausias sprendimas – stiklo pluošto ir betoniniai baseinai. Pastarieji yra neribojami formos reikalavimų, todėl gali atitikti individualius dizaino sprendimus. Itin pigus pasirinkimas – pripučiami baseinai, sumontuojami vasaros pradžioje ir rudenį išardomi. Tiesa, tokie baseinai negali pasigirti nei patogiu naudojimu, nei ilgaamžiškumu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *