Kiek sveria kasdieniai mūsų produktai

Mūsų kasdien suvalgomi ir taip mėgstami produktai – kiek jie iš tiesų sveria? Naujos svarstyklės, internetu pirktos, man leidžia lengvai sužinoti, kiek iš tiesų sveria įvairūs skanūs ir neskanūs dalykai. Juk mūsų kasdieniai produktai kartais gali būti net apgaulingi. Atrodys, kad sveria nedaug, o iš tiesų to svorio svarstyklės internetu parodys daugiau negu norėtųsi.

Daržovės ir vaisiai

SvorisKiek galėtų sverti vidutinio dydžio obuolys arba kriaušė? Jeigu tikrai vidutinio – tai svers kokia 150 gramų. Tačiau, jeigu išsirinksite ir patį didžiausią obuolį, gali siekti 300 ar net ir 400 gramų. Oho, beveik pusę kilogramo sveriantis obuolys. Čia tai bent, tačiau pagalvokite, kokie sotūs jaučiatės suvalgę didžiausią matytą obuolį. Tai rodo ir faktą, jog tokie obuoliai ne tik užima vietą pilve, bet ir sveria. Jie dažniausiai yra padaryti iš vandens, tai yra, iš sulčių, o vandens tūris sutampa su mase, taigi ir neatitikimo svoryje čia negali būti. O kiek galėtų sverti didelė kopūsto galva? Paradoksas, tačiau senas didelis kopūstas svers daugiau negu jaunas tokio paties dydžio. Tiesiog senas jau bus visas į save susispaudęs, jo tankis bus didesnis, jis bus pradėjęs netekti skysčių. O jaunas, sultingas kopūstas bus su labiau vienas nuo kito atkilusiais lapais. Ir šis maistingas daržo augintinis galės sverti kokį 1 – 2 kilogramus. Tuo tarpu pats seniausias ir didžiausias senas kopūstas galbūt svers net kokia 3 kilogramus ar daugiau. Arbūzų taip pat yra visokių svorių, tačiau mažiau negu 1 kg sveriančio išnokusio arbūzo galbūt nerasite. Nebent tai bus tikra išimtis – neūžauga. Tačiau standartiškai kopūstas svers tikrai daug.

Supakuotas maistas

Mes mėgstame, kai maistas būna supakuotas. Išsilupi ir valgai, juk tai taip patogu. Užpilamų makaronų noodls pakelissveria apie 40 – 50 gramų, jeigu kalba eina apie vieną porciją. Tiek pat sveria ir vidutinis šokoladinis batonėlis, kuriuo nederėtų piktnaudžiauti. Varškės sūrelis, puikiai tinkantis prie kavos, svers apie 38 – 40 gramų. Toks yra populiariausias sūrelio svoris, bet jūs galbūt rasite ir kitokiais svoriais.

Kasdieniai valgymai

Aišku, yra ir kitokių svorių, kuriuos nustatyti galėtume tik dėdami pilną lėkštę ant svarstyklių, o tada tuščią, o tada gaudami skirtumą svorių. Sriubos lėkštėje porcija bus apie 300 gramų, kokio nors naminio maisto – gal net 400 gramų ir panašiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *