Kalbą mokėsi dėl noro išvažiuoti

Marija sako, kad nors Vilniuje ir galima rasti American English School, tačiau turi dėti ir asmenines pastangas tam, kad išmoktum kažkokią užsienio kalbą. Mokėdamas niekas negimė, o tam, kad išmoktum – turi nemažai pasistengti. Taip yra įsitikinusi Marija, kuriai užsienio ir anglų kalbos kursai Vilniuje leido išmokti gramatiką, žodžius, o ir padidinti savo pasitikėjimą savimi. Kaip sako mergina, dabar ji bent jau tikrai mažiau bijo bendrauti užsienio kalba. Ir visgi metus laiko moteris labai stengėsi išmokti anglų kalbą tiesiog tam, kad paskui galėtų emigruoti.

Marija, kaip tokia svajonė atsidūrė tavo gyvenimo planuose?

Mokausi užsienio kalbosKaip ir dauguma savo vietos gyvenime nerandančių žmonių, ėmiau galvoti apie pinigus, uždirbamus užsienyje. Pažiūrime televizorių, pamatome, kad labai daug žmonių užsienyje randa kitokią laimę, kad jie ten uždirba tiek, kiek yra verti, o ne tiek, kiek sugeba gauti Lietuvoje. Čia žmonės turi dirbti ir vargti labai daug, o uždarbis neretai būna kažkoks juokingas. Nežinai tada, ar čia rimtai, ar ant juokų tau sumoka tik tiek. Tačiau dabar jau ir užsienyje su tais paprastais darbais tiek daug neuždirbsi. Galiausiai, auksinė taisyklė – negali gauti darbo nemokėdamas užsienio kalbos. Aš norėjau tiesiog keliauti į Angliją. Esu ten lankiusi gimines, draugus, o ir britų akcentas man labai žavus. Nenorėjau į prabangią ir šaltą Skandinaviją, į susivaržiusią Vokietiją ar į karštas Viduržemio šalis. Tiesiog labai norėjau į Angliją. Kažkiek anglų kalbos buvau pramokusi mokykloje, bet tai buvo labai seniai. Tais laikais, kai mokiausi mokykloje, daug daugiau būdavo galima išmokti rusų kalba. Todėl angliškai nors kartais šį tą ir suprasdavau, bet paprastai reikėdavo labai daug pasistengti įtempti mąstymą, o jau apie kalbėjimą išvis patylėsiu.

Ir kaip sekėsi mokytis anglų kalbos?

Tikrai labai padėjo viena kalbų mokykla Vilniuje. Žinokite, visai kitoks gyvenimas ir gyvenimo skonis, kai pagaliau gali išmokti kalbos, kai gali kalbėti ja nejausdamas baimės ar kitų jausmų. Manau, kad jau ne už kalnų ir ta diena, kada aš išvažiuosiu.

Ko palinkėtum kitiems, kurie nori išmokti anglų kalbos?

Geriausias patarimas yra tiesiog eiti į kalbų mokyklą. Ten vis tiek tau suteiks mokytojai įvadą, pažiūrės, kokioje stadijoje dabar tavo kalba, tave nukreips reikiama teisinga kryptimi. Esu įsitikinusi, kad nepraloši, o tik išloši, jeigu eisi į kalbų mokyklą.

One thought on “Kalbą mokėsi dėl noro išvažiuoti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *