Kas nutinka nepjaunant žolės

Pasidairę https://parkutechnika.lt, rasime daugybę tikrai puikių vejapjovių ir žoliapjovių. Tačiau žolę visgi pjauna ne visi. Kas nutinka tuose soduose ir sklypuose, kur niekas nepjauna žolės?

Ima veistis piktžolės

Naujos vėjapjovėsVisų pirma, jeigu savo gražios vejukės nepjaunate, elektrines vejapjoves nenaudojate, tai tuojau galėsite ją ir pamiršti – čia ima veistis piktžolės. Tiesiog neprižiūrima veja greitai tampa džiunglėmis. Usnys, dilgėlės, garšvos ir kitos piktžolės greitai dauginasi. Joms paaugus, išsiskleidžia žiedai, o tuomet išsimėto sėklos. Dėl to netrukus jų pridygsta naujų. Nepjaukite žolės ir piktžolės užžels jūsų sode per vieną sezoną.

Ant žemės pūva obuoliai

Jeigu sode yra obelų, ima kristi obuoliai į žolę. Jų kaip kritulių, kurį tiesiog paimtum ir suvalgytum, niekas nenori, nes nemato. O kas žino, ką iš tos aukštos žolės išsitrauksi? Gal kokį supuvusį obuolį su išlindusia slieko galva. Taigi, tokiu būdu gerųjų perspektyvų irgi daug nesusidaro. Obuoliams pūvant, visur atsiranda ir specifinis rūgštus kvapas, ir tai džiaugsmo tikrai nekelia niekam.

Reikėtų specialios žoliapjovės

Galiausiai, kai reljefe atsiranda daug pūvančių obuolių, visur auga stambiakotės usnys, su paprasta vejapjove tokios "vejos" nebenupjausi. Reikia specialios rimtos žoliapjovės, dar vadinamos trimeriu. Taigi, kažkam galbūt tenka ir ieškoti tokios, o gal palieka ir pamiršta, ir išvis neprižiūri. Paskui ateina ruduo, krenta ne tik vaisiai, bet ir labai, prasideda nebloga trąša. Tiesa, už nesutvarkytą sklypą gresia baudos.

Ima veistis krūmai, sėtis medžiai

Taip, kaip greitai išsisėja žolės, taip pat greitai gali išsisėti ir medžiai bei krūmai. Tai tikrai gali nutikti staiga, net nespėjus normaliai sureaguoti. Taigi, nieko keisto, kad tokiu metu ima kerotis kažkokie nauji krūmų ūgliai. Tų jau ir su trimeriu nebe nupjausi – reikės rimtesnės sodo technikos, rimtos krūmapjovės.

Atsiranda giria

Galiausiai žingsnis į sengirės atsiradimą būna žengtas. Čia jau galima įsivaizduoti, kaip atsiranda nebe puikus želmenynas, o didžiulis miškas, kitaip tariant, kažkokia sengirė. Taigi, jeigu nenorite, kad taip atrodytų jūsų sodas, susitvarkykite laiku.

Norint gražios vejukės – viską per naują sėti

Ir visgi, jeigu tai ne jūsų kaltė, jei gavote tokį užleistą sklypą, norint įsirengti patogų gyventiną sodą reikės viską pradėti nuo pradžių… Teks pasirūpinti tuo, kad pirmiausia viskas būtų, kas nereikalinga, iškirsta ir išpjauta. Išrinkta nuo žemės, suarta, ir vėl nauja veja užsėta. O tada teks ją prižiūrėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *